Auta na zamówienie

Auta na zamówienie: oldtimery dla koneserów

Luxury Auto Classic sprowadza oldtimery różnych marek na zamówienie swoich klientów. Wyszukujemy odpowiednie auta zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i państw europejskich. Każdy oldtimer, o którym zamarzą nasi klienci, jest w naszym zasięgu!

Oldtimer to określenie, którego w Polsce używa się w odniesieniu do starych samochodów, które mają wartość kolekcjonerską z racji wieku, rzadkiego występowania czy zastosowania wyjątkowych rozwiązań technicznych, czy stylizacyjnych. Oldtimer spełniający określone wymogi: m.in. wiek powyżej 25 lat, koniec produkcji przed co najmniej 15 laty czy minimum 75% oryginalnych części i podzespołów – może być zarejestrowany jako pojazd zabytkowy. Korzyścią wynikającą ze statusu zabytków jest zwolnienie z przeprowadzania corocznych kontroli technicznych, a także możliwość jedynie okresowego płacenia OC. To kuszące rozwiązanie, szczególnie gdy oldtimer zarejestrowany jako zabytek jest kabrioletem – jak np. klasyczny Mercedes R107 – a jego właściciel planuje korzystać z niego tylko latem.

Oldtimer marzeń – Mercedes R107

Mercedes R107 to kultowa generacja modeli z serii SL, która wywodzi się od zaprezentowanego w 1954 roku „Gullwinga” – Mercedesa 300 SL („Sport Leicht” – lekki samochód sportowy). Mercedes R107 był następcą W113 tzw. Pagody – auta od dawna również klasyfikowanego jako zabytkowy oldtimer. Modele R107 zaczęto produkować w 1971. Początkowo były dostępne z jednostkami V8 o pojemności 3,5 litra i mocy 200 KM. Z czasem wprowadzono do oferty także inne silniki, m.in. o pojemności 3,8 czy 4,5 litra. Mercedes R107 wywołał duże zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych. Modele oferowane w USA odróżniały się m.in. nieco innymi światłami i charakterystycznym zderzakiem. Specjalnie dla odbiorców ze Stanów wprowadzono wersję ze sztywnym dachem. Topowy Mercedes R107 oferowany w Ameryce to legendarny Mercedes 560 SL.

Mercedes 560 SL – kwintesencja mocy

Oferowany w USA Mercedes 560 SL z silnikiem M117 o mocy około 230 KM i momentem obrotowym blisko 370 Nm osiągał prędkość 100 km/h w 6,8 sekundy. Auto było bardzo bogato wyposażone, na liście opcji dodatkowych znajdowały się jedynie podgrzewane fotele. Mercedes 560 SL sprzedawany na rynku amerykańskim wyróżniał się bardzo miękkimi nastawami zawieszenia, charakterystycznymi, potężnymi zderzakami oraz tym, że w jego silniku obniżono stopień sprężania, a zarazem moc, ze względu na obowiązujące wówczas w Stanach Zjednoczonych restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Mercedes 560 SL to jeden z najbardziej eleganckich oldtimerów z trójramienną gwiazdą na masce.

Youngtimer Mercedes w124 cabrio – elegancja i luksus

Mercedes w124 cabrio to znakomity przykład pełnokrwistego youngtimera. Auto było produkowane do 1997 roku, nie można go więc jeszcze uznać za zabytkowe. Jednak dzięki swojej niepowtarzalnej stylistyce, znakomitemu wykończeniu i ponadczasowemu wyglądowi budzi wielkie zainteresowanie i ma rzeszę oddanych fanów. Świetne wyposażenie tego modelu sprawia, że jest on bardzo poszukiwany. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że przez cały okres produkcji Mercedesa w124 cabrio fabrykę opuściło około zaledwie 40 tysięcy egzemplarzy, co jak na pięć lat produkcji (1992–1997) nie jest dużą liczbą.

Mercedes w124 cabrio jest bardzo ceniony za swoją niezawodność i ponadprzeciętną trwałość. Do zakupu zachęcają też jednostki napędowe, z którymi go wytwarzano. Mercedes w124 cabrio był oferowany z silnikami od 2 litrowego – 16 zaworowego, o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 190 Nm, aż po silnik o pojemności 3,2 litra – 24 zaworowego, o mocy 231 KM i maksymalnym momencie obrotowym 310 Nm.

Mercedes w124 cabrio został zbudowany na płycie podłogowej modelu coupe, a ze względu na zastosowanie miękkiego dachu konstrukcję znacznie wzmocniono by zachować odpowiednią sztywność. Składany dach waży ponad 40 kilogramów, a po złożeniu zmniejsza pojemność bagażnika o 80 litrów. Mercedes w124 cabrio przez wielu znawców jest nazywany najlepszym kabrioletem, jaki produkowano w całej historii firmy ze Stuttgartu.

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników